Будівництво смуги перешкод
Подолання будь-якої перешкоди – це складна координаційна дія, яка вимагає навіть від дорослої людини достатньої просторової орієнтації та фізичної підготовки. На заняттях із загальної фізичної підготовки, під час подолання смуги перешкод, використовуються всі можливі види пересування людини: ходьба, біг, стрибки, повзання, лазіння. Заняття з подолання смуги перешкод включають фізичні вправи з різних розділів фізичної культури (виси, переповзання, гладкий біг, прискорення, підтягування, віджимання, виходи силою, приставні кроки, перестрибування і багато інших), що дозволяє учням рівномірно розвивати більшість фізичних якостей.
Види смуги перешкод
Ніндзя-парк
Набір різноманітних перешкод на кшталт американських шоу.
Військова
Стінки, лабіринти, траншеї для занять за нормативами країн НАТО.
Шкільна
Мотузкові конкурси, етапи для спортивного туризму.
Дитяча ігрова смуга перешкод
Дитяча ігрова смуга перешкод складається із комплексу ігрових завдань, з’єднаних між собою. Призначена для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Може бути побудована окремо у вигляді нестандартного дитячого майданчика або бути елементом мотузкового парку пригод, що не вимагає страхового спорядження.
Дитяча смуга перешкод підходить для спортивних ігрових змагань, групових ігор на свіжому повітрі.
Смуга перешкод це вже неодмінний атрибут дитячого табору, турбази чи міської дитячої спортивно-ігрової зони.
Військова смуга перешкод "НАТО"
Як правило, військова смуга перешкод включає стандартний набір перешкод:
- траншеї, канави, обмежувачі висоти – для повзання по-пластунськи;
- підвісна колода, паркани, палісади – для тренування спритності та вправності;
- фасади з вікнами, рухомі/нерухомі мішені та інші цілі – для стрільби та метання гранат.
Шкільна та туристична смуги перешкод
Не тільки на туристичних зльотах, а й у звичайних міських парках ви можете виявити натягнуті між деревами або опорними стовпами переправи та підвісні містки – невід’ємні атрибути мотузкового парку. Подібні до них споруди прихильники екстремального спортивного відпочинку використовують для тренувань – у цьому випадку парки влаштовуються у відповідність до класів складності піших треків. У парках відпочинку траси відрізняються більшою легкістю проходження, тому доступні для всіх.
Основними видами перешкод, які належить подолати практично в будь-якому мотузковому парку, є підвісні містки, всілякі переправи та, як завершення, тролеїв.